Friday , 23 August 2019
  • :
  • :

بان بیش تر مردم در ترکیه ترکی استانبولی است ولی در کنار آن زبانهای کردی( بیشتر ) و ارمنی در میان گروه‌های قومی استفاده می‌شود.کردهای ترکیه بیش تر در جنوب شرقی و شرق کشور زندگی می‌کنند.

بنابر آخرین آمار موجود در ترکیه حدود ۹۸ درصد جمعیت این کشور را مسلمانان و ۲ درصد را مسیحیان و کلیمیان و پیروان دیگر ادیان تشکیل می‌دهند. مسلمانان ترکیه بیشتر پیرو مذهب تسنن می‌باشند که از میان آنها حنفی‌ها بزرگترین گروه به‌شمار می‌آیند که عمدتا در مرکز و غرب ترکیه ساکن هستند. شافعی‌ها با جمعیتی کمتر در مناطق شرقی ترکیه مستقراند و اکثرا کرد هستند

مذهب وفرهنگ کمر

با توجه به نزديكي آنتاليا به كمر بيشتر مسافران خريد هاي خود را در آنتاليا انجام مي دهند اما با اين وجو مغازه هايي در اين شهر وجود دارد كه شما مي توانيد اجناس فانتزي براي هديه و سوغاتي از انها خريداري نماييد ومرکز خرید معروف :

Shopping waist Turkey

مراکز خرید کمر

بهترین زمان برای سفر به کمر ترکیه در فصل پاییز و بهار است در این فصل ها درجه هوا بین 16 تا 25 درجه سانتیگراد میباشد و رطوبت هوا نیز بسیار مطلوب است. در ماههای آگوست و جولای هوای ترکیه گرم و شرجی است. در زمستان بارندگی در ترکیه زیاد است

بهترین زمان سفر به کمر

جاذبه ویرانه های فاسلیس و اولیمپوس

جاذبه زیبایی های طبیعی

جاذبه سواحل کمر

جاذبه پارک دلفین

جاذبه باشگاه گلف بلک ایگلز چریتی

جاذبه پارک یوروک

جاذبه ماجراجویی در رودهای خروشان

جاذبه دهکده سیرالی

جاذبه های گردشگری کمر

آب و هوای این منطقه میترانه ای است با تابستانهای گرم و مرطوب و درجه حرارتی که به ندرت در تابستان از 32 درجه تجاوز می کند که این دما در شبها تا 10 درجه سانتی گراد میرسد.

آب وهوای کمر

ين شهر در فاصله 42 كيلومتري شهر آنتاليا قرار دارد. در طول اين مسير 42 كيلومتري چشم اندازهاي بسيار زيبا وجود دارد. در شهر كمر اقامتگاهي احاطه شده با مناظر بديع و زيبا طراحي گرديده كه محيطي ايده آل را براي گذراندن تعطيلات گردشگران بوجودآورده است. تفريحگاه مجهز و ساحلي كمر به افراد علاقمند به ورزش هاي آبي از جمله قايقراني و دريانوردي اين امكان را ميدهد تا به خليج ها و سواحل بكر موجود در منطقه جنوبي شهر رفته و از مناظر ديدني آن لذت ببرند. در قسمت شمالي اين تفريحگاه پله كانهائي تعبيه گرديده است كه شما را مستقيماً به ساحل متصل مي كند. ساحل منطقه كمر ساحلي با پرچم آبي است. واژه پرچم آبي از سوي اتحاديه اروپا اعطا گرديده و درمعناي مناطقي كه داراي سواحل پاك و تميز هستند استفاده  میگردد .

 

درباره کمر