Friday , 23 August 2019
  • :
  • :

موقعیت جغرافیایی ترکیه و همجواری آن با کشورهاب اروپایی,روی فرهنگ وآداب ورسوم مردم ترکیه تأثیر بسزایی گذاشته است. ترکها مردمی خانواده دوست و خونگرم هستند.مرد ریس خانواده محسوب می شود و زن طبق قانون , بعد از ازدواج از نام خانوادگی شوهرش استفاده می کند.چند همسری در ترکیه غیرقانونی است و ازدواج ها باید رسمأ ثبت شوند و ازدواج مذهبی , به تنهایی, و بدون ثبت قانونی , غیرقانونی می باشد. مراسم ازدواج در ترکیه همراه بارسوم وعقاید خاصی است.

دین اسلام است ولی طبق قانونی دین از سیاست جدا شد .

فرهنگ  ومذهب ازمیر

آسانسور نام رستوران اگر شما مایل به دیدن شهر ازمیر به خصوص در شب هستید آسانسور دقیقا خواسته شمارو برآورده می کند.متناسب با تمام سلیقه ها شما میتوانید از این آسانسور 101 ساله استفاده کنید و لذت ببریدیکی از بهترین نوشیدنی های منطقه در این رستوران است و میتوانید غذاهای ایتالیایی و ترکی و فرانسوی را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.پیشنهاد ما به شما امتحان کباب آسانسور است یک کباب ترکی سنتی با گیاه خشک ترد با ورقه های گوشت گاو و گلوله های گوشت با ماست و یک سس گوجه مخصوص میباشد.

نوع رستوران Ayvalik Sehir Klübü نام رستوران کی از بهترین رستوران های دریایی در آیوالیک این رستوران است.پیشنهاد ما به شما در این رستوران هشت پا دریایی بسیار لذیذ و ظروف صدف دریایی است. این رستوران در مقایسه با رستوران های اطراف دارای قیمت بسیار مناسبی است با داشتن محیطی آرام لدت زیادی را برای شما فراهم می کند.شما میتوانید انواع مختلفی از مزه ها را سفارش دهید با انواع متفاوتی از نوشیدنی که شما می خواهید.این رستوران دقیقا در کنار دریا واقع شده و مشاهده غروب آفتاب در سطح دریا در این رستوران لذت بسیاری دارد.همچنین قهوه فرانسوی آیوالیک نیز بسیار معروف است.

 

رستوران های ازمیر

با این که در طول تابستان، هوای ازمیر بسیار گرم است، اما شهر در این فصل میزبان بسیاری از گردشگران می‌شود. زمستان‌ها دما معتدل است، ماه ژانویه سردترین ماه سال است و زمستان، فصل بارانی ازمیر به شمار می‌رود. از ماه نوامبر تا مارس باران می‌بارد و با این‌که بارش برف معمول نیست، اما گاهی هم اتفاق می‌افتد. قبل و بعد از فصل باران بهترین وقت سفر به ازمیر است، اما به دلیل برگزاری جشنواره‌ها و کنسرت‌های متعدد، تابستان‌ها هم مناسب سفر خواهد بود.


بهترین موقع سفر به ازمیر

مراکز خرید ازمیر ترکیه

مراکز خرید آلسانژاك ازم یر

مراکز خرید ازمیر

قلعه کادیفه کاله: با نام قدیمی پاگوس یادگاری از آمازون‌ها و قرن چهارم قبل از میلاد بوده و در دوره‌های امپراطوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی دستخوش تغییراتی گردیده است و با ۱۸۶ متر ارتفاع قرن‌هاست که نگهبان دائمی شهر ازمیر و دریای اژه می‌باشد. این قلعه در زمان اسکندر مقدونی توسط یکی از ژنرال‌های او بنام لیسماکوس دوباره سازی گردید که آثار آن تا به امروز باقیست. آرامگاه هخامنشی با شباهت بسیار زیاد به آرامگاه کورش بزرگ در فوچا

دیدنی های ازمیر

آب و هوای ازمیر کلا مثل آب و هوای ایران چهار فصل دارد تابستانها نسبتا شرجی می شود چون کنا دریا قرار دارد و زمستانها سرد پائیز متوسط و بهار آب و هوای عالی را دارد.

آب وهوای ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای ترکیه است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر می‌باشد. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد. همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. دانشگاههای معتبری در این شهر وجود دارد که از جمله بارزترین آنها می‌توان به دانشگاه صنعتی ازمیر اشاره نمود که رشته‌های فنی و مهندسی در آن تدریس می‌شود. ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه نیز به حساب می‌آید.سراسر جنوب ازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای، آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین همانند شهر تاریخی افس یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای باستانی در دنیا و آبهای معدنی در سواحل چشمه، شهر باستانی ترووا و ... همه ساله تعداد کثیری توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب مینماید

معرفی ازمیر