Friday , 23 August 2019
  • :
  • :

درباره تور اتریش

برای دیدن تورهای مربوط به اتریش کلیک کنید ...

تور اتریش برای ما ایرانی ها بیشتر از اینکه برای گردشگری و دیدن جاذبه های گردشگری اتریش معروف باشد، برای انجام اقدامات اولیه جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش جایگاه خاصی دارد . همچنین با شندین نام وین ما بیاد مذاکرات هسته ای می افتیم . اما باید بدانیم که تور وین اتریش میتواند جزو بیاد ماندنی ترین خاطرات مسافران اتریش باشد .

به گزارش ویرلناتریش (به آلمانی: sterreich) یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هممرز است.

جاذبه های گردشگری وین پایتخت اتریش

وین پایتخت کشور اتریش نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. بخشی از مکان‌های دیدنی این شهر زیبا سوژه ادریس است که با دوربین خود عکس‌هایی از این شهر مهم تاریخی ثبت کرده است.
وین در همه روزهای سال پذیرای عده زیادی از جهانگردان است. هر سال حدود هفت میلیون گردشگر از این شهر بازدید می‌کنند.
معروف‌ترین ارکستر دنیا، ارکستر فلارمونیک وین است که چندین نسل در آن می‌نوازند. به طوری که گاه پدر، پسر و نوه در یک شب با این ارکستر اجرا دارند و علاقه به موسیقی به صورت سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. با این ارکسترها چند موسیقیدان و نوازنده ایرانی نیز همکاری دارند.
کاخ شون‌برون (Schönbrunn) یکی از اقامتگاه‌های تابستانی پادشاهان اتریش در وین است. این کاخ در حال حاضر یکی از آثار مهم فرهنگی کشور است. کاخ شون‌برون در سال ۱۹۶۰ بنا شده‌ است.
همچنین شونبرون دارای یک گلخانه بسیار بزرگ و مجهز بوده که در نوع خود بی‌نظیر است و تنوع گیاهانی که در آن کاشته‌اند تا آنجاست که تا صد سال پیش در آن درخت انار می‌کاشتند . صدها گونه رز در فضای باز این قصر کاشته شده که به صورت فصلی دوباره کاشته می‌شوند.

Vienna_Schloss Schonbrunn_Calder2

vienna_skyline

وین

vienna-tram-xlarge

vienna
نام اتریش:
اتریش تلفظ فرانسوی نام آلمانی آن کشور است. نام آلمانی آن یعنی اؤستررَیش برگرفته از دو واژه اؤستر (شرق) و رَیش (قلمرو و پادشاهی) است که در مجموع این نام به معنی پادشاهی شرقی است.[نیازمند منبع] پیشتر در سرزمینهای اسلامی، از جمله ایران، نام این کشور را نَمْسا (و در ایران گاه نَمْسه) میگفتند. در اسناد دوره قاجار و پیش از آن، واژهٔ نَمسا یا نَمسه به کشور اتریش اشاره دارد؛ حتی زبان آلمانی را نیز زبان نَمْسَوی یا نَمْساوی میخواندند، چراکه در آن دوره که هنوز کشور امپراتوری آلمان یکپارچه بهوجود نیامده بود، امپراتوریهای نمسا و پروس (و بهویژه نمسا) پرقدرتترین و نامآورترین کشورهای آلمانیزبان، و درنتیجه، نماد این مردمان بودند. اصل واژهٔ نمسا روسی (و یا شاید به بیان دقیقتر اسلاوی) است و به معنای گنگ. روسها خارجیها را با این نام میخواندند و به تدریج صرفاً در مورد مردم آلمانیزبان و بالاخره در اشاره به مردم مهمترین کشور آلمانیزبان آن دوران —اتریش — بهکار رفت. اکنون هم در زبانهای اسلاوی (برای نمونه: به روسی неме́цкий، بلغاری немски، چکی němčina، لهستانی niemiecki، اسلواکی nemčina، اسلونیایی nemščina، اوکرائینی німецька) و حتی زبانهای غیراسلاوی اروپای شرقی (مانند مجاری német، رومانیایی nemţeşte)، این واژه یا شبیه آن بهکار میرود. واژهٔ نمسا در زبانهای عربی و ترکی و فارسی هم برگرفته از نام روسی آن است هنوز هم در زبان عربی بهجای اتریش یا همانندهای آن، از واژهٔ نَمسا استفاده میشود.

پیش از سده‌های میانه، رومیان، اتریش کنونی را نوریکوم مینامیدند. نام اتریش از دوره شارلمانی باقی ماند. اتریش تا سالیان درازی هویت سیاسی مستقلی نداشت و در سدههای میانه بخشی از شاهنشاهی روم بشمار میآمد. در پایان سدهٔ ۱۳ رودلف هاپسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و خاندان هابسبورگ از آن به بعد تا قرن بیستم میلادی بر اتریش حکومت کردند. بعد از فروپاشی شاهنشاهی روم در سال ۱۸۰۶، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در ۱۸۶۷ امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست نیروهای مرکزی در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد. در ۱۹۳۳ انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایشهای فاشیستی برپا کرد. در ۱۹۳۸ هیتلر کشور اتریش را به آلمان منضم کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به اشغال متفقین درآمد و از ۱۹۵۵ به صورت جمهوری فعلی درآمد.

اتریش، که یک جمهوری فدرال است، ۹ ایالت را در بر میگیرد:
بورگنلاند
کرنتن
اوبراسترایش
نیدراسترایش
سالزبورگ
اشتایرمارک
تیرول
فورآرلبرگ
وین
زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت میکنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبانهای کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت میکنند. کشور اتریش با مساحت ۸۵۵/۸۳ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافتهاست.

برای دیدن تورهای مربوط به اتریش کلیک کنید ...